Instruktor

Magdalena Hymos-Sulej

Wokalistka, instruktor emisji głosu, absolwentka Wokalistyki na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej oraz Animacji i Pedagogiki na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, wielbicielka czarnej muzyki, swingu i funky.

Urodziła się w Lublinie, w rodzinie o bogatych tradycjach muzycznych. Od dziecka towarzyszył jej śpiew i gra na instrumentach. Wspierana przez rodziców i dziadków rozpoczęła edukację muzyczną już w szkole podstawowej. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. T. Szeligowskiego w Lublinie w klasie fortepianu.

Równolegle rozwijała swój warsztat wokalny uczestnicząc w warsztatach i festiwalach piosenki w całej Polsce. Jej mistrzami śpiewu w kraju są Mieczysław Szcześniak, Kuba Badach, Kayah, Edyta Górniak. Inspiracji szuka także w twórczości największych światowych artystów muzyki soul, jazz, funky.

W momencie wyboru swojej drogi życiowej zdecydowała, że śpiew to nie tylko jej pasja ale rzecz, na której oprze swoją karierę zawodową. Ukończyła Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Instytucie Muzyki UMCS w Lublinie na kierunku wokalistyka Jazzowa w klasie mgr Moniki Malec – Piotrowskiej oraz uzyskała tytuł magistra pedagogiki o specjalności animator i menedżer kultury na Wydziale Pedagogiki i  Psychologii UMCS w Lublinie.

Magdalena Hymos czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym Lubelszczyzny. Od wielu lat prowadzi warsztaty wokalne w ośrodkach kultury, m.in. w Kocku, Parczewie, Milanowie, Krasnymstawie, Piotrowicach, Niemcach. Współpracowała z IHS Orchestra, z którym koncertowała po całej Polsce. Od roku 2008 bierze udział w projekcie cover bandu „New Boney M”, który realizowany jest przez Lubelską Agencję Artystyczną Pro Music. Najnowszym jej projektem jest współtworzenie tria wokalnego pod nazwą „M.A.D.”. Jest to kompilacja przebojów disco, soul, pop i funky z lat 70 i 80 – tych.

Pedagogiem jest nie tylko z wykształcenia. Posiadając umiejętności i wiedzę na temat wokalistyki pragnie podzielić się nimi z każdym, dla kogo śpiewać to znaczy dawać z siebie wszystko co najlepsze. Z radością stawia pierwsze kroki razem z uczniami, a efekty wspólnego wysiłku utwierdzają ją w przekonaniu, że słuszną drogę wybrała. Dokłada wszelkich starań, aby nauka nie była tylko przykrym obowiązkiem, a stała się sposobem na doskonalenie siebie. Dodatkowo praca z dziećmi dodaje jej energii i wiary w wielką sztukę śpiewania.

Podopieczni Magdaleny Hymos-Sulej z powodzeniem prezentują się na konkursach wokalnych w całej Polsce, gdzie zdobywają nagrody i wyróżnienia. Uczniowie Studia Fever to finaliści programów: Must be the Music, Szansa na Sukces, The Voice Kids i The Voice of Poland. Stacja telewizyjna Mini Mini doceniła wysoki poziom umiejętności prezentowanych przez jej najmłodszych wychowanków nagradzając jednego z nich uczestnictwem w teledysku.